Kačių emocijos

Kai kurie žmonės gali atpažinti kačių emocijas iš jų snukučio išraiškų - rodo naujas mokslinis tyrimas. Moterys kates supranta geriau nei vyrai, o jaunesniems žmonėms tai sekasi geriau nei seniems.

Tyrime, kurį atliko Gvelfo universiteto mokslininkai, dalyvavo 6329 žmonės iš 85 šalių. Jų buvo paprašyta peržiūrėti 20 trumpų filmukų apie kates ir atsakyti į klausimus. Filmukuose buvo rodomas tik katės snukutis, akys ir burna, vengiant gerai atpažįstamų užuominų, tokių kaip išskleisti nagai ar priglaustos ausys. Tiriamųjų buvo klausiama, kokia katės išraiška - pozityvi ar negatyvi.

Daugumai šis testas buvo sudėtingas. Tačiau 13 proc. dalyvių pasirodė labai gerai jie teisingai atpažino 15 ar daugiau kačių emocjių. Ypač gerai sekėsi moterims. Jaunesni suaugusieji pasirodė geriau nei vyresni. Stebėtina, tačiau kačių mylėtojai nepasirodė geriau už kitus.

Kad moterys atsakė geriau nei vyrai, atitinka ankstesnius tyrimus, kurie parodė, jog moterys geriau iššifruoja neverbalines ir žmonių, ir šunų emocijas.

C. Dawson; J Cheal, L. Niel, G. Mason. Humans can identify cats affective states from subtle facial expressions; Animal Welfaare, 2019.

Komentuoti

Visi komentarai gali būti redaguojami kol jų nepaskelbėte.

Guoliai šunims

Šuo yra vienintelis padaras žemėje, kuris Jus myli labiau negu save.

John Billings