Jautrūs geriausi žmonių draugai

Šunys perima šeimininkų stresą. Visiems gerai žinomas posakis: "Šuo - geriausias žmogaus draugas". Ne vienas šuns šeimininkas pripažins, kad prisiglaudus prie savo augintinio net blogiausia diena tampa lengvesnė. Skirtingi tyrimai patvirtina, kad šunų, kaip ir kai kurių kitų gyvūnų, draugija žmogui naudinga. Ypač dažnai moksliniuose tyrimuose kalbama apie šunų gebėjimą sumažinti žmogaus patiriamą stresą. Tačiau naujausias eksperimentas parodė, kad gyvūnams ši misija nėra tokia lengva, kaip manėme.

Tyrime buvo stebimas šunų ir jų šeimininkų streso hormono kortizolio lygis. Jo metu atsižvelgta tiek į šuns veislę, tiek į šeimininko charakterio tipą pagal "Didžiojo penketo" apklausos rezultatus.

Tyrėjai atrado, kad žmonių patiriamas stresas daro įtaką augintinių savijautai. Kuo labiau susikrimtęs žmogus, tuo aukštesnis jo šuns kortizolio lygis. Tyrimas taip pat atsikleidė, kad šunys savo šeimininkų stresą pastebi, tačiau šeimininkai nesugeba suprasti, kada Jų šuns streso lygis pakilęs. Tad nepamirškite - nors Jūsų augintinis džiugina Jus sunkią akimirką, jį taip pat veikia Jūsų nuotaikų svyravimai. Tad gal po sunkios dienos atsipalaidavimo nusipelnėte ne tik Jūs, bet ir Jūsų šuo?

Ann-Sofie Sundman, Enya Van Poucke, Ann-Charlotte Svenson Holm, Ashild Faresjo, Elvar Theodorsson, Per Jensen, Lina S. V. Roth; Long term stress levels are synchronized in dogs and their owners. Scientific Reports, 2019.

Komentuoti

Visi komentarai gali būti redaguojami kol jų nepaskelbėte.

Guoliai šunims

Šuo yra vienintelis padaras žemėje, kuris Jus myli labiau negu save.

John Billings